Czy wiesz, że na pracę przeznaczamy średnio 16 lat życia? Już to powinno nas skutecznie zmobilizować do tego, by poszukać zajęcia, które naprawdę sprawi nam radość. Mówi się, że ten, kto robi to, co lubi, nigdy nie pracuje. Jednak wielu z nas przez długie lata tkwi w pracy, której nie lubi. Sęk w tym, że bardzo często zapominamy, iż po prostu możemy to zmienić. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, mamy pewną podpowiedź – coaching.

  1. Coaching kariery – na czym to polega?
  2. Czym przejawia się wypalenie zawodowe?
  3. Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym?

Coaching biznesowy, business coaching… pewnie wielokrotnie słyszałeś te modne dzisiaj pojęcia. Ale czy na pewno wiesz, czym jest coaching i jak couch kariery może Ci pomóc w codziennym życiu? Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany, Twoim problemem jest wypalenie zawodowe, męczysz się i nie wiesz, jak wprowadzić zmiany w swoim życiu zawodowym, couch kariery / doradca kariery z pewnością Ci w tym pomoże.

Coaching kariery – na czym to polega?

Ustalmy jedno: definicji coachingu jest wiele, ale w żadnej z nich nie chodzi o coacha, nie chodzi nawet o samą pracę zawodową. Tutaj chodzi o Ciebie – o wykorzystanie Twojego osobistego potencjału, o to, byś mógł sięgnąć do swoich naturalnych umiejętności. Coaching indywidualny pomoże Ci znaleźć pracę, o której marzysz, ale też odnaleźć radość z pracy, którą wykonujesz. Myślisz, że to niemożliwe? A może po prostu nie wiesz, jak się do tego zabrać? Szukanie pracy marzeń jest jak budowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Czasem trwa naprawdę długo i wymaga pewnych wyrzeczeń. Ale w końcu przynoszą one upragnione rezultaty.

Coaching kariery skupia się na zadawaniu pytań i odkrywaniu tego, o co Ci tak naprawdę chodzi. Może sam nie do końca masz taką świadomość, a może po prostu boisz się do tego przyznać? Podczas sesji coachingowych wykonasz ćwiczenia, które pomogą Ci odkryć siebie, zdobyć odwagę i pewność siebie, potrzebną do tego, by podążać upragnioną ścieżką.

W profesjonalnym coachingu najważniejsze jest towarzyszenie klientowi podczas tworzenia przepisu na karierę, ale taką, która da nam radość i satysfakcję.

Jeśli wątpisz w skuteczność coachingu, pomoże Ci bezpłatna konsultacja doradca zawodowy. Przekonasz się, czy taka forma pomocy jest dla Ciebie odpowiednia i dowiesz się, czego możesz się spodziewać po roli coacha.

Czym przejawia się wypalenie zawodowe?

Rozwój osobisty jest bardzo ważną częścią naszego życia. Jeśli stoimy w miejscu i tkwimy w martwym punkcie, prędzej czy później dopada nas zniechęcenie i wypalenie zawodowe. Przejawia się ono spadkiem energii, negatywnym nastawieniem, cynizmem, poczuciem braku efektywności i braku zadowolenia z efektów swojej pracy. Im dłużej tkwimy w tym stanie, tym ciężej się z niego wyrwać. Boimy się podejmowania decyzji, które pozbawią nas „strefy komfortu”. Cele coachingu to m.in. poradzenie sobie z takim właśnie stanem.

Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym?

Zawód coacha często wykonują osoby z wykształceniem psychologicznym i psychoterapeutycznym. Wybierając właśnie takiego coacha, osobę profesjonalną, z odpowiednim przygotowaniem i wiedzą, możesz liczyć na wartościową, kompetentną pomoc. To ważne, jeśli zależy Ci na polepszeniu efektów działania i maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału.

W coachingu znajdziesz motywację do pracy i wprowadzenia zmian. Właściwie zaplanujesz rozwój zawodowy i wytyczysz sobie nowe cele. Coach pomoże Ci zaplanować zmianę pracy i świadomie zarządzać swoją karierą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj