Czy warto studiować turystykę i rekreację? Turystyczny rynek pracy stale ewoluuje, dając klientom coraz więcej możliwości. Osoby, które chciałyby się z nim związać zawodowo, muszą w pełni identyfikować się z pracą tego typu. Częste podróże, praca z ludźmi to tylko zarys działań, jaki czeka studenta wydziału turystyka i rekreacja.

Czas na turystykę

Jeszcze kilka dekad temu turystyka kojarzyła się z wyjazdami, organizowanymi na własną rękę. Podróżowano głównie po kraju, korzystając z mało rozbudowanej infrastruktury. Biura podróży nie miały w swojej ofercie nawet części tych propozycji, jakie są dostępne teraz. Dzisiaj turystyka to potężna dziedzina gospodarki. Jej boom trwa w najlepsze i nic nie zapowiada jego schyłku. Fakty te skłaniają wielu młodych Polaków do włączenia się w obsługę ruchu turystycznego. Doskonałym początkiem są studia na wydziale turystyka i rekreacja. Ruch turystyczny daje pracę także na obszarach, w których jeszcze do niedawna turystów nie widywano. Obejmuje miejsca ledwo przetartych szlaków, które dzięki relacjom pionierów w mediach społecznościowych szybko zyskują na popularności. Dotyczy to zwłaszcza Polski wschodniej, jak również Bieszczad, Beskidu Niskiego czy Ziemi Lubuskiej.

Bez paszportu

Dużym ułatwieniem dla współczesnych turystów są otwarte granice. Możliwość poruszania się po Europie tylko z dowodem osobistym sprawia, że o wiele chętniej wyjeżdżamy. Ten fakt również napędza ruch turystyczny. Starsze pokolenia pamiętają jeszcze czasy, gdy obowiązywały paszporty oraz wizy. Podróżowało się wyłącznie z gotówką, ponieważ o wygodnym korzystaniu z bankomatów wówczas nie było mowy. Bogactwo ofert wzmaga konkurencję w branży turystycznej. Kończąc wydział turystyka i rekreacja raczej nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Rywalizacja pomiędzy hotelami, pensjonatami, miejscowościami, regionami, a nawet krajami oznacza także poszukiwanie specjalistów w branży. Atrakcyjna oferta turystyczna musi być wysokiej jakości. To idealne pole do popisu dla młodych, kreatywnych osób, które mają szansę realizować swoje plany zawodowe w wielu pięknych miejscach.

Nieoceniona pomoc

Współczesny turysta nie potrzebuje biura podróży do tego, aby zwiedzać świat. Mnogość możliwości, rezerwacji online to idealne warunki dla tych, którzy chcą sobie samodzielnie organizować wolny czas. Czy przy takim trendzie jest nadal miejsce dla absolwenta wydziału turystyka i rekreacja? Tak, ponieważ bardzo cenimy sobie bezpośredni kontakt z fachowcem. Osób korzystających z internetowych systemów rezerwacji i elektronicznych biur podróży jest sporo, ale wiele z nich nie wyobraża sobie urlopu bez konsultowania się z doświadczonym pracownikiem biura turystycznego. Często taka osoba działa jako doradca turystyczny. Wiążąc się z branżą turystyczną można więc uzyskać status dość wysoki, podkreślający, że pracownik posiada rozległą i aktualną wiedzę z różnych dziedzin.

Obsługa ruchu turystycznego zmienia swoje oblicze, ale nie jest niepotrzebna. To wielka szansa dla młodych ludzi, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z pasażerami i turystami. Istnieje przecież sporo godnych rozważenia opcji, jak obsługa na szlakach tranzytowych, turystyczne programy dla klientów biznesowych, obsługa gości indywidualnych i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj