Mamy, które urodziły dzieci dobrze wiedzą, jak bardzo emocjonujący jest okres niemowlęcy. Na ogół macierzyństwu towarzyszy wiele pozytywnych emocji, ale bywają również trudne chwile. Część mam zastanawia się, jak pogodzić rodzicielstwo z pracą zawodową, którą muszą lub bardzo chcą wykonywać.

Czy żłobek to dobry wybór

Dla wielu mam dobrym rozwiązaniem wydaje się zapisanie dziecka do żłobka. Jeśli znajduje się on niedaleko naszego miejsca zamieszkania lub pracy, możemy czuć pokusę, aby wrócić do pracy dość szybko. Wiele mam jednak zostaje ze swoim synkiem lub córką do ukończenia przez nie przynajmniej 12 miesiący. Z pewnością zapisanie dziecka do żłobka nie jest łatwą decyzją. Wiąże się to z rozstaniem z maluchem, który bardzo przywiązany jest do mamy. Jeśli długo karmiła piersią lub cały czas to robi, wyłoniła się między nimi szczególna więzi, w którą teraz wkroczą inne osoby.

Wybór najlepszej placówki

Jeśli jesteśmy bardzo zdeterminowane do tego, aby zapisać dziecko do żłobka, trzeba zaufać personelowi tej placówki. Z pewnością zatroszczą się o nasze dziecko jak najlepiej potrafią. Dobrze jest wybrać żłobek, który cieszy się najlepszą opinią. Dzięki temu będziemy mieć poczucie, że podjęliśmy dobrą decyzję. Warto popytać o zdanie inne mamy, które mają w tej kwestii doświadczenia. Dobrze jest porównać kilka placówek. Mamy taką możliwość dzięki internetowi.

Publiczny czy prywatny żłobek

Na ogół zapisujemy dziecko do żłobka prywatnego, ponieważ w publicznych jest niewiele miejsc. Oczekujemy tego, że nasze dziecko będzie świetnie czuło się w nowym miejscu i będzie to początek jego przygody w budowaniu relacji z innymi osobami. Warto zastanowić się również nad pracą na pół etatu, która pozwoli spędzać dziecku w żłobku mniej czasu. Trzeba przyznać, że decyzje takie nie są łatwe, jednak są zasadniczą częścią naszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj