Coraz więcej osób chce uczyć się języków obcych w sposób nowatorski. Najbardziej popularną metodą są lekcje udzielane za pomocą komunikatora Skype. W ten sposób można opanować wszystkie języki. My natomiast skupimy się na angielskim i odpowiemy na pytanie, dlaczego warto się go uczyć właśnie przez Skype.

Wygoda przede wszystkim

Nauka angielskiego przez Skype jest bardzo wygodną metodą. Po prostu odpadają Ci dojazdy do szkoły językowej. Nie musisz przedzierać się przez połowę miasta nieraz w złych warunkach atmosferycznych. To Ty określasz, kiedy jest najlepszy czas na naukę, a lektor dostosuje się do Twoich potrzeb. Pobierać lekcje możesz w godzinach rannych, popołudniowych czy wieczornych. Możesz siedzieć we własnym pokoju z kubkiem gorącej herbaty i rozmawiać z nauczycielem. A jeśli pogoda dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wziął koc, rozłożył się pod drzewem w parku i tam pobierał lekcję. Pamiętaj tylko o dostępie do Internetu.

Mniej stresu, więcej korzyści

Dlaczego nauka angielskiego przez Skype jest dzisiaj taka popularna? Ponieważ daje słuchaczom wiele korzyści. Po pierwsze zyskują oni czas, po drugie oszczędzają, a po trzecie redukują stres związany z przebywanie na zajęciach w szkole językowej. Nie wszyscy kursanci są w stanie się skupić na lekcji, w grupie łatwiej bowiem o rozproszenie. Wiele osób rozmawia ze sobą, każdy próbuje odrobić zadane ćwiczenie. Ucząc się angielskiego przez Skype, lektora masz tylko dla siebie. Nauczyciel poświęca czas tylko i wyłącznie Tobie i jest cały czas do Twojej dyspozycji.

Forma nauki angielskiego przez Skype pozwala także przełamać barierę językową. Jeśli masz opory przed mówieniem po angielsku, lekcje za pomocą komunikatora powinny to zmienić. Najlepiej, jeśli zaprzyjaźnisz się ze swoim lektorem. Zawsze łatwiej nawiązać kontakt z kimś, komu ufasz i kogo lubisz.

Oszczędność

Dzięki lekcjom angielskiego przez Skype możesz sporo zaoszczędzić. Nie wydajesz na paliwo, żeby dojechać do szkoły językowej, nie potrzebujesz też kupować drogich materiałów takich jak podręczniki. Wszystkie potrzebne pomoce są w Internecie. Lekcje w szkołach językowych nie są tanie, ich właściciele muszą opłacić nie tylko nauczycieli, ale i wynajem sali. Ucząc się we własnym domu, tylko zyskujesz.

Nauka angielskiego bez tajemnic

Nauka angielskiego przez Skype jest po prostu przyjemna. Nie tylko dlatego, że uczysz się, kiedy chcesz, ale dlatego, że uczysz się, jak chcesz. W szkołach językowych zazwyczaj lekcje wyglądają bardzo sztampowo. Nauczyciel przeważnie zadaje czytankę, a potem następuje szereg odpowiedzi na pytania znajdujące się pod tekstem. Nuda, prawda?

Komunikator daje Ci o wiele więcej możliwości. Nie musisz prowadzić żadnych zeszytów ani nie potrzebujesz skryptów. Wystarczy, że utworzysz sobie Dysk Google i tam Twój nauczyciel będzie przesyłał Ci zadania. Ta metoda pozwala na bieżące komentowanie ćwiczeń, dzięki czemu wszystko jest w jednym miejscu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby prowadzić korespondencję na czacie lub za pomocą e-maila.

Sieć daje nieograniczone wprost możliwości. Ty i Twój lektor możecie korzystać z ćwiczeń interaktywnych, filmów, czasopism lub nagrań. Zaczniesz przyswajać zasady, nawet o tym nie wiedząc i o to właśnie chodzi. Taka nauka jest ciekawa i przede wszystkim daje niesamowite efekty.

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj