Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. To zupełnie normalne, dlatego wiele osób stara się, aby ich pociecha miała znacznie łatwiejszy start w dorosłe życie. Nie jest to możliwe bez odpowiednich kompetencji, których pozyskiwanie jest niezwykle ważne. Jedną z ważniejszych jest obecnie programowanie, które aktualnie można nawet porównać do nauki liczenia czy też czytania. Programowanie sprawia, że dzieci są w stanie poznać cyfrowy świat, a także zrozumieć, w jaki sposób działają nowe technologie. Sprawdź sam, dlaczego warto zapisać swojego malucha na kurs tworzenia gier!

Nauka tworzenia gier – dlaczego to świetne rozwiązanie?

Przede wszystkim dlatego, że do odkrywania tajemnic tego świata nie trzeba będzie namawiać żadnego dziecka. W czasie wirtualnej przygody najmłodsi będą musieli realizować różnego rodzaju zadania, wykonywać wyzwania, a także kreować ulubione postacie. W związku z tym ich wyobraźnia będzie naprawdę mocno rozwijana. Świat gier to coś, gdzie dzieci będą w stanie pozyskać naprawdę wiele różnych umiejętności. Zobowiązane są myśleć logicznie, a zarazem abstrakcyjnie, kreatywnie i twórczo. Niekiedy podjęcie określonej decyzji będzie bardzo trudne, jednak nawet jeśli będzie ona błędna, dziecko wyciągnie z niej odpowiednią lekcję.

W jakim wieku dziecko może rozpocząć swoją naukę programowania?

Idealnym wiekiem, aby rozpocząć taką naukę, jest 7 lat. W końcu tworzenie gier to naprawdę wymagający proces. Właśnie dlatego, jeśli chcesz zapisać je na taki kurs, musisz być pewny, że opanowało ono podstawowe zadanie. Jakie?

  • Czytanie;
  • pisanie;
  • liczenie przynajmniej do 20.

Mimo wszystko siedem lat to całkiem wcześnie. Czy aby nie zbyt wcześnie? Z pewnością pytanie to nurtuje dziesiątki rodziców. Prawda jest jednak taka, że siedmiolatek jest w stanie świetnie odnaleźć się w krainie swoich ulubionych gier. Obsługa komputera także nie będzie dla niego żadnym problemem. Już od 2017 roku dzieci uczą się podstaw kodowania od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Niejeden rodzic z pewnością obawia swoją pociechę względem czasu spędzonego przed ekranem komputera. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach jest to nieuniknione. Co więcej, w przypadku zachowania odpowiedniej higieny pracy przed komputerem, działanie to nie jest niczym złym.

Czego dzieci nauczą się w czasie kursu tworzenia gier?

Kursy dostępne na https://robocode.pl/ cieszą się bardzo dużą popularnością, aczkolwiek z pewnością interesuje cię fakt, jakie umiejętności będzie w stanie posiąść twoje dziecko, jeśli się na nie zdecyduje. Na samym starcie trzeba wspomnieć o podstawowych zagadnieniach z programowania. To oczywiste i to na nie kładziony jest największy nacisk w czasie zajęć. Czego jeszcze nauczą się najmłodsi?

  • Kreatywnego oraz twórczego myślenia;
  • Podstaw grafiki komputerowej;
  • Planowania oraz rozwiązywania różnego rodzaju problemów;
  • Logicznego myślenia oraz analitycznego podejścia do wielu dziedzin;
  • Podstawowych mechanizmów gier oraz wiele więcej.

Jak zatem sam widzisz, kurs tworzenia gier dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie. Pomoże on twojemu dziecko w przyszłości, a przede wszystkim zapewni mu naprawdę wiele zabawy, dlatego szczerze warto się na niego zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj