Doradztwo zawodowe polega na pomocy w podejmowaniu odpowiednich decyzji zawodowych, rozwijaniu ścieżek kariery oraz dbaniu o to, aby nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Doradca zawodowy jest specjalistą, do którego warto się zwrócić na różnych etapach swojego życia.

Kim jest doradca zawodowy?

Doradca zawodowy to zawód regulowany prawnie, co oznacza, że może nim zostać tylko wykwalifikowany i doświadczony specjalista. Doradca zawodowy powinien więc posiadać wykształcenie wyższe (najczęściej jest to specjalista po psychologii lub pedagogice), licencję zawodową, odpowiednie doświadczenie oraz brać udział w szkoleniach. Oznacza to, że wybierając się do doradcy zawodowego, możemy mieć pewność, że taka osoba zna się na swoim fachu, została w odpowiedni sposób przeszkolona i jest wyedukowana. Można uznać, że doradca zawodowy jest specjalistą zajmującym się projektowaniem karier i kierowaniem ludźmi w taki sposób, aby mogli jak najwięcej osiągnąć w życiu zawodowym. Pomoc u doradcy zawodowego można uzyskać w różnych miejscach, między innymi w szkole i na uczelni, w urzędach pracy, a także w profesjonalnych poradniach psychologicznych i pedagogicznych. Warto wejść na stronę www.cplwowska.pl i sprawdzić ofertę doradztwa zawodowego.

Kiedy warto wybrać się do doradcy zawodowego?

W życiu człowieka pojawia się wiele sytuacji, gdy warto spotkać się z doradcą zawodowym. Przede wszystkim do takiego specjalisty powinni wybrać się uczniowie, na przykład maturzyści, a także osoby w trakcie studiów lub zaraz po ich ukończeniu. To właśnie w tym okresie życia można w dobry i efektywny sposób zaplanować swoją ścieżkę kariery i wybrać odpowiedni dla siebie zawód. Z doradcą zawodowym warto się także spotkać w sytuacji, gdy pozostajemy przez dłuższy czas bez pracy lub wtedy, gdy mamy zamiar wrócić do wykonywanego zawodu (na przykład po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, po długim okresie biernego bezrobocia, po czasie spędzonym na dokształcaniu się lub wyjazdach zagranicznych). Doradca zawodowy może pomóc także tym osobom, które chcą zupełnie zmienić swoją ścieżkę kariery, rozpocząć coś nowego, po prostu się przebranżowić. Warto sprawdzić stronę https://cplwowska.pl/wsparcie-i-pomoc-specjalistyczna/rozwoj-osobisty-i-zawodowy/doradztwo-zawodowe/ i zdecydować się na wizytę u doradcy zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj