Opieramy się na niemieckich  metodach i swoim długoletnim doświadczeniu. Działamy w ścisłej współpracy z firmami i szkołami. Na czym polega wspieranie kształcenia dualnego przez Edunet Poland? Przeczytaj artykuł.

Jak promujemy klasę patronacką i działania firmy?

Edunet Poland to centrum doradztwa ds. kształcenia zawodowego działające w ramach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.  Nasi specjaliści pomagają firmom w nawiązaniu współpracy ze szkołą branżową lub technikum i w utworzeniu klasy patronackiej.  Przedsiębiorstwa chcące uruchomić projekt kształcenia zawodowego mogą liczyć na naszą pomoc w organizacji, planowaniu strategii promocji oraz prowadzeniu działań marketingowych. Zdajemy sobie sprawię, że informacje o nowej klasie patronackiej muszą dotrzeć do jak największej grupy młodych osób, które poszukują idealnej oferty szkoły średniej. Dlatego zajmujemy się tworzeniem atrakcyjnych materiałów promocyjnych, informujących o rekrutacji, możliwościach i szczegółach wyuczonego zawodu. Organizujemy spotkania z kandydatami oraz rodzicami, szczegółowo odpowiadamy na ich pytania. Skupiamy się na komunikacji, która będzie interesująca dla ósmoklasistów, dlatego nasze działania przenosimy również do mediów społecznościowych. Pokazując możliwości, szanse i korzyści zmieniamy wizerunek kształcenia zawodowego.

Kształcimy instruktorów praktycznej nauki zawodu

Niezwykle istotną rolę w prowadzeniu klasy patronackiej odgrywa instruktor praktycznej nauki zawodu. Jest to wysokiej klasy specjalista w swoim zawodzie, który oprócz bogatego doświadczenia musi posiadać ukończony kurs pedagogiczny, uprawniający do pracy z młodzieżą. Jako firma, opiekująca się całokształtem tworzenia i prowadzenia klasy patronackiej, Edunet Poland zajmuje się również szkoleniem instruktorów. W naszej ofercie znalazły się dwa rodzaje szkoleń: wersja podstawowa, dotycząca praktycznych aspektów realizacji kształcenia zawodowego oraz pełne szkolenie z procesu kształcenia, dopasowane do polskich warunków. Program szkolenia został skupiony wokół komunikacji w realcji mistrz-uczeń, udzielaniu informacji zwrotnej oraz motywowaniu do nauki.

Obydwa szkolenia kończą się egzaminem ustnym i pisemnym, po którym kandydat na instruktora otrzymuje certyfikat. Na naszej stronie można się zapoznać z pełnym programem szkoleń.

Egzaminy zawodowe – niemieckie standardy w Edunet

W swojej pracy czerpiemy z doświadczenia i najlepszych wzorców, ukształtowanych na rynku niemieckim. Dzięki przeniesionej do Polski certyfikacji można standaryzować kształcenie zawodowe w oddziałach firmy na całym świecie. W ramach certyfikacji Zrzeszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych (DIHK) przeprowadzamy egzaminy zawodowe, identyczne jak w Niemczech, oparte o realne warunki pracy w danym zawodzie. W ten sposób certyfikujemy w wielu zawodach, m.in. mechatronik, automatyk, czy operator obrabiarek skrawających. Kształcenie może się odbywać według jednej z trzech kategorii jakości.

Chcesz zatrudnić uczniów na praktyczną naukę zawodu?

Korzystanie z wypracowanego w Niemczech wzoru kształcenia młodocianych ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim ścisła współpraca firmy i szkoły przyczynia się do stworzenia optymalnego, nowoczesnego programu nauczania, łączy lekcje teoretyczne z zajęciami praktycznymi. Jednocześnie kształtuje w młodych ludziach obowiązkowość i rzetelność, a firmie oszczędza czasu poświęconego na rekrutację nowego zespołu. W szerszym kontekście kształcenie dualne wspiera lokalny rynek pracy i pozytywny wizerunek firmy. Aby uruchomić tak owocny proces, wystarczy skontaktować się ze specjalistami Edunet Poland. Jest to najbardziej wiarygodne źródło wsparcia i niezbędnych informacji do rozwijania swojej firmy poprzez nowatorskie kształcenie zawodowe: https://edunet-poland.pl/oferta/ksztalcenie-zawodowe/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj