Każdy rodzic chce wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka. Dlatego staramy się zapewnić im jak najlepszą edukację oraz dać im dobry przykład w każdej dziedzinie życia.

Dawaj przykład

Niektórzy rodzice zastanawiają się, jak zachęcać dziecko do czytania. Może być to wyzwaniem, jeśli nasz maluch nie bardzo interesuje się światem książek. Jest jednak kilka sposobów, które sprawią, że nasz syn lub córka pokochają świat lektur. Przede wszystkim warto im dawać pod tym względem przykład. Kiedy dziecko będzie wiedziało, że wolny czas lubimy spędzać na czytaniu, z pewnością samo również będzie chciało tego zakosztować.

Wspólne czytanie

Warto czytać wspólnie od najmłodszych lat. Okazuje się, że dzieci często chcą czytać z rodzicami bajki, kiedy są małe. Kiedy ten zwyczaj jest pielęgnowany przez długi czas i regularnie każdego wieczora spędzamy czas na wspólnym czytaniu to w przyszłości dzieciom będzie łatwiej zaprzyjaźnić się z książkami. Być może bardzo polubią chodzenie do biblioteki i wypożyczanie rozmaitych książek. Z pewnością w erze smartfonów i urządzeń elektronicznych jest to możliwe, choć trudne i wymaga poświęcenia dzieciom czasu. Wspólne czytanie przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dzięki niemu dziecko uczy się wyciągać wnioski i zadawać pytania oraz łączyć fakty.

Trudne początki i zwyczaj czytania

Po ciężkim dniu pracy niełatwo znaleźć siłę i energię na to,  aby otworzyć książkę i przeczytać jakąś opowieść, jednak jest to inwestycja, która przyniesie korzyści. Warto wybierać książki, które interesują dzieci, a podczas zakupów pozwolić wybrać to, co szczególnie im się podoba. Wielu nauczycieli mówi, że na początku nauki czytania bardzo istotne jest to, aby czytać cokolwiek, co pomoże wyrobić płynność. Im lepsza płynność i dynamika czytania, tym lepiej dziecko rozumie słowo pisane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj