Program CGMA to kwalifikacja z rachunkowości zarządczej. Jest oferowana przez CIMA. To uniwersalne rozwiązanie, które łączy finanse i biznes. Uzyskany tytuł świadczy o posiadaniu wiedzy oraz praktycznych umiejętności dotyczących zarządzania finansami, strategicznego myślenia, podejmowania decyzji oraz rozumienia trudnych procesów biznesowych. Kwalifikacja ta otwiera drzwi do międzynarodowej kariery.

Ile kosztuje certyfikat CIMA?

Jednorazowa opłata dotycząca nowych kandydatów wynosi równowartość 99 funtów szterlingów. Obejmuje ona nie tylko rejestrację, ale też zwolnienia z egzaminów Objective Tests, pierwszy rok subskrypcji oraz materiały edukacyjne. Jeśli zaś chodzi o opłaty egzaminacyjne, przedstawiają się następująco:

  • Certificate in Business Accounting Objective Test (BA2) – £106,
  • Operational Level Case Study Exam – £223.

Przy rezerwacji terminu egzaminu pobierana jest opłata egzaminacyjna. Każde podejście jest dodatkowo płatne. Więcej na temat kosztów można przeczytać tu: https://cimauczelnie.pl/pl/faq

Jak dołączyć do programu CGMA na uczelni?

Chcąc dołączyć do programu CGMA, należy założyć i aktywować konto na stronie cimauczelnie.pl. Tam będzie dostępny formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić odpowiednimi danymi, a także dołączyć do niego wymagane dokumenty. Po tym pozostanie już tylko czekać na pozytywną weryfikację wniosku przez Koordynatora na Uczelni i AICPA & CIMA. Warto też uważnie zapoznać się z dalszymi instrukcjami dotyczącymi rejestracji. 

Program CGMA jest skierowany do studentów studiów licencjackich. Mogą do niego dołączyć studenci od trzeciego semestru. Wystarczy zaliczyć wszystkie wymagane przez CIMA przedmioty, aby uzyskać zwolnienie z trzech egzaminów CGMA. Wówczas uczestnicy muszą zdać tylko egzamin zewnętrzny BA2 – Fundamentals of Management Accounting. Studenci studiów magisterskich mogą tak samo dołączyć do programu od trzeciego semestru. Po zwolnieniu z trzech egzaminów CGMA pozostaje tylko egzamin zewnętrzny – Operational Case Study. 

By móc bez problemu i w odpowiednim terminie dołączyć do programu CGMA na swojej uczelni, trzeba dopytać o szczegóły w sekretariacie lub rozejrzeć się za informacjami na stronie szkoły. 

Rekrutacja do programu CGMA nie jest skomplikowana, a koszty wbrew pozorom nie są tak wysokie. Kwalifikacja ta jest ogromną inwestycją, generującą zwrot już w niedalekiej przyszłości. Warto też mieć na uwadze, że koszty związane z udziałem w programie może pokryć pracodawca. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj