Od wielu lat próbujesz nauczyć się języka obcego, ale po kolejnych lekcjach nie widzisz żadnego rezultatu? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim i szukasz dobrego sposobu na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy? To najlepszy moment, żeby poznać nieco inne sposoby nauki niż typowe szkolne zajęcia trwające kilkadziesiąt minut w tygodniu.

Alternatywą dla tego typu zajęć są między innymi obozy językowe za granicą, które łączą w sobie to, co przyjemne i pożyteczne. Skuteczna edukacja odbywa się na równi ze zwiedzaniem nowego kraju i poznawaniem cudzoziemców, którzy od urodzenia posługują się angielskim lub nauczyli się go do perfekcji, na co dzień mając kontakt z tym właśnie językiem.

Jak wygląda nauka na obozach językowych za granicą?

Jeśli dotychczasowa nauka nie pomogła nam zdobyć wymarzonej wiedzy i zdolności komunikacyjnych, warto spróbować nieco innych metod. Obozy językowe za granicą bardzo często organizowane są przez szkoły językowe z wieloletnim doświadczeniem w swojej branży – zobacz www.berlitz.pl/studia-za-granica-18-25. W czasie takiego wyjazdu uczestnicy kursu mają możliwość poznania danego języka w naturalnych okolicznościach i codziennych sytuacjach. Dzięki temu wiedza teoretyczna bardzo szybko staje się podstawą do zadań praktycznych i stawiania pierwszych kroków w coraz bardziej świadomej i spontanicznej komunikacji. Na co dzień, w wybranym kampusie odbywają się zajęcia, zorganizowane na sposób akademicki, ale to jedynie jeden z elementów nauki. W czasie kursu jest także możliwość zwiedzania wybranego regionu, co dodatkowo pozwala poszerzyć wiedzę, nie tylko tę językową, ale też społeczno-kulturową.

Poznaj zalety, jakie mają letnie obozy językowe za granicą

Nauka języka obcego to proces, który trwa dłuższy czas. W dodatku, jeśli nie mamy styczności z danym językiem, bardzo szybko zapominamy to, czego do tej pory się nauczyliśmy. Warto zatem poznać dany język nie tylko na podstawie jego teoretycznych zasad, ale też praktycznego użycia. Nieocenione są wówczas obozy językowe za granicą, które oferują swoim uczestnikom wiele korzyści. Oto kilka z nich:

  • jednoczesna nauka teorii i wykorzystanie zdobytej wiedzy w codziennych sytuacjach,
  • stały kontakt z osobami anglojęzycznymi,
  • nauka swobodnej i spontanicznej komunikacji,
  • wypracowanie pewności siebie i przełamanie bariery językowej,
  • możliwość zwiedzenia wybranego przez siebie miejsca na świecie, m.in. Kanady, Australii czy USA,
  • nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni, które trwają także po zakończeniu kursu,
  • możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu językowego.

To wszystko sprawia, że nauka języka obcego nie musi kojarzyć się jedynie ze stresującymi klasówkami, zapamiętywaniem setek słówek i przypadkowych zwrotów. A może stać się pasją, która otworzy nas na nowe zawodowe wyzwania, wymarzone podróże i przyjaźnie z osobami z najodleglejszych zakątków świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj