Nie ma znaczenia czy to randka w ciemno czy pierwsze spotkanie z kimś, kogo poznaliśmy na portalu randkowym. Dni i godziny przed tym wydarzeniem to zawsze mieszanka ekscytacji i niepewności. Czy jest się czego bać? I jak sprawić, by pierwsza randka nie stała się porażką?

Czarne myśli

Każdy z nas, w mniejszym lub w większym stopniu, ma jakieś kompleksy. Przed randką z nową osobą brak pewności siebie i samoakceptacji daje o sobie mocno znać. Przed spotkaniem pojawiają się wątpliwości co do własnej atrakcyjności, nie tylko fizycznej. Chcemy się zaprezentować fenomenalnie, jako piękne, błyskotliwe kobiety o czarującym uśmiechu lub jako przystojni, inteligentni panowie z błyskiem w oku. Tymczasem bezlitośnie oceniamy swoje nadprogramowe kilogramy, rysy twarzy czy barwę głosu. Boimy się, że partner nie uzna nas za dostatecznie atrakcyjną osobę i że nie zrobimy dobrego pierwszego wrażenia. Więcej informacji o tym, jak skutecznie uwodzić, znajdują się na stronie uwodzenie.org – eksperckim blogu o uwodzeniu.

Czy warto się zamartwiać? Zdecydowanie nie! Przede wszystkim trzeba pamiętać, że obie strony mają te same obawy, więc nie jesteśmy z tym sami. Poza tym to, jakie wrażenie zrobimy zależy od wielu czynników – wygląd jest tylko jednym z nich. Liczy się też mowa ciała, mimika twarzy, uśmiech i oczywiście to jak i o czym mówimy. Kluczem do sukcesu jest naturalność, otwartość, pewność siebie, a nie ma na to szans, jeśli będziemy skupiać się na obawach i lękach.

Oczekiwania

Umawiając się na randkę z interesującą osobą zawsze robimy sobie pewne nadzieje. Pojawia się więc obawa, że osoba, z którą się umówiliśmy potraktuje nas przedmiotowo. Jest to bardzo przykre i niezręczne, jeśli jedna strona nastawia się na obiecującą znajomość, a druga szuka jedynie przelotnych wrażeń. Dlatego przed pierwszym spotkaniem, szczególnie z osobą poznaną przez internet, warto zachować odrobinę dystansu, tak aby nie zostać z poczuciem krzywdy, odtrącenia i zawodu. W końcu nawet przy dobrych intencjach obu stron może zwyczajnie nie zaiskrzyć.

Bezpieczeństwo

Coraz więcej osób angażuje się w internetowe znajomości i chce je przenieść do świata realnego. W końcu historie tysięcy ludzi pokazują, że internet, w tym portale randkowe, to znakomite miejsce do nawiązywania znajomości. Trzeba jednak zachowywać zasady bezpiecznego randkowania. Umawiając się na pierwsze spotkanie warto dowiedzieć się jak najwięcej o drugiej stronie. Dziś mało kto pozostaje anonimowy, więc jeśli nie dysponujemy zdjęciami, nie zajrzeliśmy na profile w mediach społecznościowych, a do tego intuicja podpowiada nam, że coś jest nie tak, lepiej zrezygnować z randki. Jeśli jednak wszystko wydaje się w porządku warto się spotkać. Jak zorganizować takie spotkanie? Przede wszystkim w publicznym miejscu, które znamy. Nie aranżujmy pierwszego spotkania w domu i postawmy na własny środek transportu. Warto też poinformować o spotkaniu kogoś bliskiego. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort psychiczny podczas spotkania.

Co dalej po randce?

Wątpliwości wielu osób wiążą się nie tylko z samym spotkaniem, ale też z tym co wydarzy się tuż po nim. Jak się zachować? Kto powinien wyjść z inicjatywą kolejnego spotkania? Czy milczenie drugiej strony interpretować jako niezadowolenie czy po prostu powściągliwość i nieśmiałość? Czy próba zaaranżowania kolejnego spotkania nie zostanie potraktowana jako narzucanie się? Okazuje się, że wielu randkowiczów, szczególnie dotyczy to kobiet, boi się wykonać kolejny krok zaprzepaszczając swoją szansę. Jeśli nie jesteśmy pewni jak postąpić, to bardzo eleganckim rozwiązaniem będzie wysłanie wiadomości z podziękowaniem za spotkanie. W ten sposób zostawiamy po sobie dobre wrażenie i subtelnie zachęcamy do dalszego kontaktu oraz przejęcia inicjatywy przez drugą stronę.

Pierwsza randka z nieznajomym lub nieznajomą nie jest powodem do stresu. To jak się ona uda zależy w dużej mierze od naszego nastawienia. Dlatego przed spotkaniem warto zadbać o pozytywne nastawienie, nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku. Naprawdę niewiele trzeba, by randka okazała się sukcesem. A nawet jeśli nie dojdzie do kolejnego spotkania, to warto postarać się, by wspominać ją jako miło spędzony czas i kolejne doświadczenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj