Na rynku pracy wciąż zauważalny jest brak przedstawicieli wybranych zawodów. Wśród nich znajdują się właśnie pielęgniarki. Studia na tym kierunku mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze dlatego, że dają szansę zdobycia zatrudnienia w Polsce i za granicą.

Studia na kierunku pielęgniarstwo pozwalają zdobyć poszukiwane na rynku pracy kompetencje uprawniające do wykonywania zawodu pielęgniarza lub pielęgniarki. W Polsce jest to zawód wciąż poszukiwany i otwiera on przed absolwentem szerokie możliwości zatrudnienia. Umożliwia podjęcie pracy zarówno w prywatnych, jak i publicznych instytucjach opieki zdrowotnej. Alternatywą jest również prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie edukacji zdrowotnej lub świadczenia usług medyczno-pielęgniarskich. W przypadku tego zawodu spokojnie można mówić o pewnej przyszłości, ponieważ absolwenci studiów na kierunku pielęgniarstwo są poszukiwani w wielu krajach na całym świecie. Najlepsze przykłady to: Niemcy, Francja, Norwegia, czy Holandia.

Atrakcyjne warunki pracy, jakie oferują w tamtych krajach pracodawcy, są oferowanie jedynie osobom posiadającym wykształcenie kierunkowe. Pod pojęciem atrakcyjnych warunków pracy kryje się zarówno wysoka pensja, ale również dodatki. Wśród nich należy wymienić: dofinansowanie do kursu językowego czy zapewnienie możliwości zakwaterowania. Jak widać studia na kierunku pielęgniarstwo, są inwestycją w pewną przyszłość, która z pewnością się zwróci. A na dodatek w szybkim czasie!

Ten kierunek studiów, choć jest pożądany przez pracodawców to jednak wciąż, nie jest realizowany przez wiele uczelni. Jak łatwo się domyślić jest on dostępny głównie w dużych miastach, a przede wszystkim w stolicy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: studia pielęgniarstwo warszawa wyświetli się wiele uczelni. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej z nich. Tylko wtedy Twój dyplom będzie, zyska uznanie w oczach przyszłych pracodawców. A Ty zdobędziesz szansę na wymarzoną pracę.

Renomowaną i jedną z pionierskich uczelni w Polsce, jeśli chodzi o kształcenie na tym kierunku, jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE). Filia w Warszawie od lat kształci setki tysięcy absolwentów. Tutaj studia na kierunku pielęgniarstwo oznaczają przede wszystkim praktykę. Jest to zasługą doświadczonej kadry, która może się pochwalić wieloletnim stażem pracy w służbie zdrowia.

Kształcenie w AHE to również nowoczesność. Tutaj wiedza z zakresu nauk medycznych jest uzupełniona o wiedzę humanistyczną z zakresu takich dyscyplin naukowych jak: filozofia, socjologia i psychologia. Wszystko po to, aby absolwenci tego kierunku wzmocnili swoje umiejętności miękkie, które są niezbędne w tym zawodzie. Często przesądzają one nawet o tym, czy to właśnie uda się zdobyć zatrudnienie. Jeśli szukasz studiów, które dadzą Ci praktyczną wiedzę to, wybierz AHE w Warszawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj