Dobrzy programiści są zawsze mile widziani. Można wręcz powiedzieć, że pracodawcy traktują ich jako pracowników na wagę złota. Nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia i to bardzo dobrze płatnego. Wynagrodzenie dla programistów opiewa na kwoty liczone w co najmniej kilku tysiącach złotych. Technologia dynamicznie się rozwija, Internet zdominował świat. Programowanie jest czymś niezbędnym, a zarobki programistów cały czas rosną. Rodzice chcący zapewnić dziecku jak najlepszy start w dorosłe życie powinni pomyśleć nad zainteresowaniem go programowaniem. Im wcześniej, tym lepiej, już kilkulatki mogą zacząć swoją przygodę z programowaniem.

Programowanie daje wiele możliwości

Z nauką programowania nie ma co zwlekać, im wcześniej zainteresuje się tym swoje dziecko, tym lepiej. Obecnie do dyspozycji jest mnóstwo profesjonalnych szkoleń, dzięki którym nie ma problemu z nauczeniem się podstaw. W przypadku dzieci kursy są tak zaprojektowane, aby nauka następowała poprzez zabawę, co przekłada się na wysoką efektywność. Oczywiście jeśli dziecko nie wykazuje żadnego zainteresowania tym tematem, to nie można go zmuszać na siłę. Większość dzieci chętnie próbuje czegoś nowego, przyswaja nową wiedzę jak przysłowiowa gąbka. Stworzenie pierwszej aplikacji, prostej gry, jest powodem do dumy, zwiększa wiarę w siebie i własne umiejętności. Lista korzyści płynących z programowania jest długa, a jedną z nich stanowi pewność zatrudnienia. Popyt na programistów cały czas rośnie, nie ma problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że programowanie otacza ich praktycznie zewsząd. Ścieżki kariery dla programistów są rozmaite, można liczyć na wiele możliwości rozwoju na rynku IT. Wraz ze wzrostem doświadczenia, wiedzy i umiejętności, rośnie wartość pracownika w oczach pracodawcy. Warto wobec tego postawić na samodoskonalenie i ciągłe podnoszenie swoich kompetencji. Możliwe staje się tworzenie aplikacji mobilnych, oprogramowania, gier i stron internetowych.

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie programowania dla nastolatków?

Wielu nastolatków jeszcze nie myśli o rozwoju swojej ścieżki zawodowej, próbują oni różnych rzeczy, ich zainteresowania zmieniają się niczym w kalejdoskopie. Warto wspomóc ich rozwój, zapisując na kurs programowania. Profesjonalne szkolenia nie są tylko czymś dla wypełnienia wolnego czasu, zabicia nudy. Nie należy traktować ich jako pozalekcyjnej formy zabawy, służą one do odkrycia świata programisty, nauczenia się pisania kodu niczym zawodowiec. Można oczywiście liczyć na przeżycie wspaniałej przygody, ale trzeba przygotować się też na sporą dawkę nowej wiedzy do przyswojenia. Sumienność i systematyczność to podstawa, jeśli ktoś chce zostać programistą. Kurs programowania dla najmłodszych to przede wszystkim nauka poprzez zabawę, przy użyciu klocków Lego i robotów, prostych aplikacji.

Na nastolatków czekają już trudniejsze zadania do wykonania, dzięki czemu można mówić o efektywności tego typu szkoleń. Będą doświadczać pracy profesjonalnego programisty. Nie trzeba być żadnym wybitnym uczniem, aby móc zapisać się na kurs programowania. Wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera, sprawne pisanie na klawiaturze. Całej reszty kursanci nauczą się od specjalistów prowadzących kurs. Można zapisać dziecko na zajęcia dla początkujących lub bardziej zaawansowanych, jeśli zna już podstawy C/C++. Profesjonalne kursy uczą nie tylko języka, ale też patrzenia na świat oczami programisty. Kursanci uczą się fundamentów programowania, języka Java i języka C++, poznają system operacyjny Linux. Jeśli chodzi o poziom trudności, to naukę programowania można porównać do nauki języka obcego lub gry na instrumencie muzycznym. Potrzebna jest teoria, ale klucz do sukcesu stanowi praktyka.

Z jakimi korzyściami wiąże się programowanie dla nastolatków?

Powodów, dla których warto zacząć się uczyć programowania, jest wiele. Nie chodzi tutaj wyłącznie o rosnące zapotrzebowanie na programistów i brak problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Znajomość programowania pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat, myśleć abstrakcyjne, szybciej i łatwiej rozwiązywać napotkane problemy. Programowanie pomaga w nauce matematyki, ćwiczy kreatywność, uczy cierpliwości. Nastolatek zaczyna uczyć się na błędach, wyciągać z nich wnioski. Programowanie wymaga ciągłego poprawiania czegoś i podejmowania kolejnych prób, co bardzo przydaje się w codziennym życiu. Młody człowiek uczy się patrzenia na problem całościowo, rozkłada go na czynniki pierwsze, aby łatwiej go zrozumieć i rozwiązać. Kolejną zaletą programowania jest lepsze oswojenie się z nowoczesnymi technologiami, co już samo w sobie zwiększa pewność siebie i stanowi powód do dumy. Uczy myślenia komputerowego, rozwija zdolności poznawcze. Umożliwia przyswojenie techniki metodycznego rozwiązywania problemów. Młodzi ludzie uczą się myślenia strukturalnego i algorytmicznego, nieszablonowego.

Czy warto zdecydować się na kurs programowania dla nastolatków przez Internet?

Kursy programowania dla nastolatków są powszechnie dostępne, nie trzeba nawet marnować czasu i pieniędzy na dojazdy do stacjonarnego ośrodka. Prowadzone są też zdalne kursy programowania, czyli przez Internet. Na korzyść tego rozwiązania przemawia:
• Elastyczny czas nauki,
• Możliwość uczenia się w dowolnym miejscu i czasie,
• Atrakcyjna cena,
• Szeroki wachlarz wyboru,
• Mniej zajęć i krótszy czas trwania kursu,
• Oszczędność czasu,
• Komfort nauki,
• Zdobycie certyfikatu po pozytywnym wyniku z egzaminu końcowego.

Partnerem artykułu jest strona www.giganciprogramowania.edu.pl, na której znajdziecie kursy programowania dla dzieci i młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj