Wiele osób już na długo przed rozpoczęciem studiów wie, co chce robić w życiu. Nie brakuje jednak również takich ludzi, którzy przystępując do matury, nie mają pojęcia, jaką drogę chcieliby obrać później. Aplikowanie na studia stanowi dla takich kandydatów niemały problem – i trudno się temu dziwić, bo chyba nikt z nas nie chciałby marnować czasu na kierunku, na którym nie czuje się dobrze. W niniejszym tekście podpowiadamy, jak wybrać właściwy kierunek studiów i odnieść sukces. Zdradzamy również, dlaczego warto pochylić się nad ofertą pułtuskiej uczelni.

Nie podążaj za znajomymi

Wybór szkoły lub uczelni, do której idą nasi przyjaciele, zawsze jest kuszącą opcją. Milej i raźniej jest po prostu znać kogoś na starcie. Wiele osób obiera taką ścieżkę i popełnia wówczas wielki błąd. Dlaczego? To proste – każdy z nas ma inne preferencje. Wybór naszych znajomych nie może być dla nas głównym argumentem, ponieważ to, co będzie właściwe dla nich, wcale nie musi być takie dla nas. Mowa tu nie tylko o kierunku, ale i samej uczelni. Ciekawym wyborem są studia w Pułtusku – warto bowiem pamiętać, że uczelnie z mniejszych miast nierzadko oferują nam równie wiele, co najlepsze uniwersytety. Tym bardziej, jeśli – tak jak w tym przypadku – studia oferuje filia większej, renomowanej uczelni.

Zatem wybór studiów powinien być spersonalizowany i dostosowany pod nasze zainteresowania. Rozpoczęcie nauki na kierunku, który wydaje się nam nudny, tylko dlatego, że wybiera się na nie nasz znajomy, mija się z celem. To nic więcej niż marnowanie czasu (trudno spodziewać się, że po obronie pójdziemy w tym kierunku), który moglibyśmy wykorzystać na pożyteczny rozwój.

Postaw cele, wskaż mocne i słabe strony

Jeżeli wydaje nam się, że nie wiemy, co chcemy robić w życiu, to pewnie mamy rację. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż każdy z nas posiada jakieś zainteresowania – i to właśnie w tę stronę warto iść. Jeżeli studia pokryją się z naszymi sympatiami, istnieje większe prawdopodobieństwo, że pobrane nauki przydadzą nam się później w karierze zawodowej. Określając zakres naszych zainteresowań, łatwiej będzie nam wyselekcjonować kilka konkretnych kierunków.

Ważnym etapem wyboru studiów jest również sprecyzowanie swoich mocnych i słabych stron. Jak wiadomo, do większości zawodów należy posiadać specjalne kompetencje i umiejętności. Inne predyspozycje powinna posiadać osoba aplikująca na studia medyczne, a inna na pedagogiczne. Warto wyeliminować kierunki, na których na pewno nie będziemy czuć się dobrze i wybrać ten najlepszy.

Lokalizacja uczelni

Wbrew pozorom, miejsce, w którym będzie znajdowała się nasza uczelnia, jest ważne. O ile początkowo dalekie dojazdy na zajęcia mogą wydawać nam się niewielką przeszkodą, o tyle z czasem mogą stać się poważnym problemem. Najważniejsze jest jednak, aby wybrać odpowiednie studia. Pułtusk, wspomniany już wcześniej, posiada ciekawą ofertę kierunków, na których coś dla siebie znajdą zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Nie ma zatem konieczności dojazdu do Warszawy, aby rozpocząć wartościowe kształcenie.

Studia w Pułtusku to opcja dla osób nie tylko z samego Pułtuska, ale i okolic. To ciekawa, kameralna alternatywa dla wielkomiejskich uniwersytetów. Mowa oczywiście o Akademii Finansów i Biznesu Vistula z filią w Pułtusku – to dobry wybór dla osób, które z jakichś powodów nie chcą, bądź nie mogą pozwolić sobie na regularne dojazdy do Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj