Badanie ultrasonografem (USG) jest niezwykle skuteczne, bo pozwala zobrazować narządy wewnętrzne i potwierdzić lub wykluczyć wiele poważnych chorób. Jest ono tanie i łatwo dostępne, a dodatkowo skierowanie na nie może wystawić nawet lekarz pierwszego kontaktu. Czym dokładnie jest badanie USG, ile kosztuje i jakie choroby może wykryć? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jakie choroby może wykryć badanie USG?

USG jest badaniem bardzo wszechstronnym. Za jego pomocą można uwidocznić większość narządów znajdujących się w jamie brzusznej. Idealnie obrazuje wątrobę i nerki, ale za jego pomocą możemy wykryć również problemy wynikające ze zwężenia moczowodów czy kamicy żółciowej. Co prawda badania to uwidacznia jedynie większe złogi, ale doświadczony diagnosta, widząc poszerzone miedniczki, bez problemu postawi słuszną diagnozę.

Badanie USG może być wykonywane nie tylko u dorosłych, ale także małych dzieci. To właśnie za jego pomocą wykluczyć można problemy ze stawami u noworodków, a także wady serca czy niewłaściwą budowę mózgu. Wykonując USG tarczycy – https://rexmedica.pl/badania/usg/usg-tarczycy/, można sprawdzić jej wielkość i wykryć wszelkie anomalie w postaci guzków i cyst. Badanie to bez większych problemów wykryje powiększone węzły chłonne i pozwoli odróżnić ich prawidłową strukturę od patologii mogących świadczyć o stanie zapalnym lub aktywnym procesie nowotworowym.

Jak przygotować się na badanie USG?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka część naszego ciała ma zostać poddana diagnostyce. W przypadku USG brzucha konieczne jest przyjście na badanie na czczo. Powstrzymanie się od posiłku przez okres co najmniej 6-8 godzin jest konieczne, by treść żołądkowa nie przysłoniła obrazu diagnoście, co może prowadzić do problemów z interpretacją badania.

W przypadku USG nerek i pęcherza moczowego warto przyjść na badanie, po uprzednim wypiciu 0,5-1 litra wody. Dzięki temu narządy te w trakcie diagnostyki będą wypełnione i dobrze widoczne dla specjalisty obsługującego aparaturę.

Wybierając się na USG tarczycy, węzłów chłonnych czy stawów nie musimy się specjalnie przygotowywać. Badanie przeprowadzane jest niejako z marszu i można je wykonać o każdej porze dnia i nocy. Pełne bezpieczeństwo i duża dostępność sprawiają, że USG można przeprowadzać tak często, jak jest to konieczne.

Gdzie wykonać USG w Warszawie?

Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Warszawa, i chcesz przeprowadzić to badanie w komfortowych warunkach, warto wybrać klinikę Rex Medica – https://rexmedica.pl, która oferuje nie tylko korzystną cenę, ale także krótki czas oczekiwania na samo badanie. Bardzo ważną zaletą tej placówki jest wykonywanie badania przez doświadczonych diagnostów. Pamiętajmy, że tylko odpowiednie umiejętności osoby obsługującej aparaturę mogą przyczynić się do postawienia poprawnej diagnozy.

Nie bez znaczenia jest oczywiście posiadanie przez tę klinikę najnowocześniejszych urządzeń, które dają możliwość bardzo dokładnego zobrazowania narządów wewnętrznych. To wszystko sprawia, że Rex Medica cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i najbliższych okolic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj