Wybór plecaka szkolnego to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza najmłodsi uczniowie są podatni na chwilowe trendy w modzie wśród rówieśników. Dzieci bardzo często oceniają kolegów przez pryzmat atrakcyjności ubrań czy wyposażenia takiego jak piórnik czy właśnie plecak. Na zakupach jesteśmy związani tym jakie kreskówki czy filmy są aktualnie „na topie”. Jednocześnie bardzo ważna jest funkcjonalność. Zdrowie naszych pociech może w dużej mierze zależeć od tego jaki plecak wybierzemy. Łatwiej mamy gdy jesteśmy nastolatkami i kupujemy plecak dla siebie – wtedy nie musimy trafiać w czyjś gust i trzeba jedynie przeanalizować funkcjonalność.

Plecak szkolny a prosty kręgosłup

Zdrowy kręgosłup u dziecka to najważniejsza rzecz jaką powinniśmy się kierować kupując plecak szkolny. Bardzo często dziecko musi nosić ze sobą ogromną ilość podręczników i zeszytów, a nie zawsze ma możliwość pozostawienia ich w szkole. W takiej sytuacji najprostszy plecak będzie złym pomysłem. Plecak wyposażony tylko w szelki, nawet jeśli są szerokie, obciąża całym ciężarem kręgosłup noszącego. Warto poszukać plecaka skonstruowanego podobnie do turystycznych. Doskonałym rozwiązaniem jest pas biodrowy – najlepiej w miarę szeroki i usztywniony po bokach gąbką. Dobrze dopasowany i zapięty pas biodrowy spowoduje że większość ciężaru podręczników obciąży biodra a nie kręgosłup – szelki służą wtedy tylko do stabilizacji!

Modny plecak szkolny

Starsi uczniowie nie mają problemu z zakupem plecaka – rozumieją już zwykle, że ma być przede wszystkim wygodny. Młodsze dzieci są jednak zależne od panujących wśród kolegów trendów. Musimy zorientować się jaka bajka czy bohater filmowy są aktualnie popularni wśród kolegów. Niestety, w środowisku uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych atrakcyjny wygląd albo powiązanie z odpowiednim filmem często warunkuje szacunek wśród rówieśników.

Czy dobry plecak szkolny musi być drogi?

Konkurencja na rynku plecaków szkolnych jest ogromna. Daje nam to duży wybór i powoduje, że przy odrobinie zaangażowania, znajdziemy atrakcyjny produkt niezależnie od założonego przez nas budżetu. Warto „polować” na promocje i wyprzedaże – pozwoli to na znaczne oszczędności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj