Nauka angielskiego przez dzieci zalecana jest nie tylko przez lektorów, ale przede wszystkim przez psychologów, którzy zajmują się rozwojem młodych ludzi. Nie od dziś wiadomo, że małe dzieci uczą się dużo szybciej niż dorośli, dlatego naukę powinno się zacząć jak najwcześniej, aby córka lub syn byli zaznajomieni z obcą mową. Jakie są 3 najskuteczniejsze triki, które ułatwią naukę angielskiego u dzieci? Od jakiego wieku można wdrażać dane rozwiązanie?

Fiszki – rozwiązanie polecane przez profesjonalnych lektorów

Fiszki są od wielu lat bestsellerem w każdej księgarni językowej. Rozwiązanie to dedykowane jest trochę starszym dzieciom, najlepiej w wieku przedszkolnym. Najprościej zacząć od rzeczowników, a z czasem można poruszyć temat przymiotników. Rekomendowane jest rozpoczęcie nauki angielskiego od fiszek obrazkowych, ponieważ na nich najłatwiej skupić uwagę dzieci.

Przekonaj się do angielskich bajek

Bajki w obcym języku to sposób na naukę angielskiego, który sprawdzi się już u rocznych dzieci. Odtwarzanie filmów dziecięcych powinno przebiegać stopniowo. Warto zaznaczyć, że w liczbie odcinków bajek powinny przeważać kreskówki w języku ojczystym. Jednak z czasem można zwiększać proporcję. Warto również po odcinku w języku polskim, włączać ten sam, ale anglojęzyczny. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na oswojenie się z językiem, ale przede wszystkim na jednoczesne rozumienie w dwóch językach.

Regularność – najważniejsza kwestia w nauce języka

Niezależnie od wieku i zaawansowania dziecka, nauka języków powinna być przede wszystkim regularna. Rodzicom często trudno jest wygospodarować kilkadziesiąt minut dziennie, dlatego decydują się na kilkugodzinną naukę w wybrany dzień tygodnia. Jednakże eksperci zgodnie orzekli, że lepszą metodą jest nauka nawet po dziesięć minut, ale z większą częstotliwością. Regularność jest kluczem do sukcesu i nawet niewielka ilość czasu, ale kilka razy w tygodniu sprawi się lepiej niż kilka godzin w weekend. Również dla dziecka jest łatwiej skupić intensywnie uwagę na krótszej nauce, gdzie nie będzie ono rozpraszane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj